Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

"Chcesz zajść w życiu daleko, zaprzyjaźnij się z biblioteką” Jakub Jedlak

PostHeaderIcon Biblioteka i przyjaciele

Spotkaniom z naszymi młodymi przyjaciółmi nie ma końca! Uśmiech

W ubiegłym tygodniu odwiedziły nas dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 3. Spotkanie zapoczątkowało zwiedzanie biblioteki,  kolejno Oddział dla  Dzieci i Młodzieży a następnie pokój opracowań oraz Oddział dla  Dorosłych. Dzieci dowiedziały się co trzeba zrobić, żeby zostać czytelnikiem biblioteki, a także czym różni się książka z biblioteki od zakupionej  w księgarni. Nasze spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z charakterystycznymi cechami jesieni i jej darami z różnych środowisk (sadu, parku, ogrodu).Na zakończenie za pomocą jesiennych liści wykonaliśmy jeże. Uczestnicy  wykazali się ogromnym talentem plastycznym.

Nieco starsi uczniowie – klasa 2 z SP3 - zapoznali się z przyjaznym  robotem, który mieszka w Bibliotece i cieszy się już ogromną popularnością. Motywem przewodnim dzisiejszych zajęć były nowe technologie, czyli programowanie robotów Photon. Zajęcia przebiegały w radosnej i pełnej emocji atmosferze. Roboty Photon, były oblegane przez cały czas trwania warsztatów. Uczniowie mieli za zadanie zaprogramować roboty tak, aby przejechały po wyznaczonej drodze, wydały dźwięk zaskoczenia a także  zmieniły kolor. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i fantastyczną atmosferę.

Dzisiaj jest: Piątek
16 Listopada 2018