Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

„Kiedy myślisz - nikt nie czeka - mylisz się! Zawsze czeka Miejska BIBLIOTEKA” Anna Wiechowska-Grzeszczuk

PostHeaderIcon Kawiarenka językowa

Wtorkowe popołudnie w naszej bibliotece rozbrzmiewało opowieściami z różnych stron świata. Odwiedzili nas: Aidai - wolontariuszka z Kirgistanu i Teo - wolontariusz z Brazylii  przebywający w Przasnyszu w ramach projektu AIESEC GLOBAL PEACE.

Podczas pobytu w naszym mieście Aidai i Teo przeprowadzają zajęcia z uczniami Zespołu Szkół Powiatowych. W naszej bibliotece odbyły się warsztaty otwarte, dla wszystkich chętnych, podczas których dowiedzieliśmy się wiele o historii, geografii, ludziach i specyfice tych dwóch, bardzo dla nas egzotycznych, krajów.

Aidai i Teo chętnie odpowiadali na nasze pytania. Wartością dodatkową warsztatów był to, iż były one prowadzone w języku angielskim. Była to więc okazja do sprawdzenia swoich umiejętności zarówno w rozumieniu, jak i posługiwaniu się tym językiem.

W planach mamy cykliczną (raz w miesiącu) organizację spotkań w ramach "Kawiarenki językowej". Chcemy, aby to była okazja do rozmów w obcych językach i - dla chętnych - sprawdzenia i szlifowania swoich umiejętności na  tym polu. Zapraszamy!

Za pomoc w organizacji wczorajszego popołudnia serdecznie dziękujemy Paniom Magdalenie Prekiel i Joannie Ciesielskiej-Lipce  nauczycielkom języka angielskiego w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu.

15 Października 2018
Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi