Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

”Dużo czytam, bo to zdrowo, umysł mądry, a Ja(Ty) zdolny” Kacper Kawiecki

PostHeaderIcon Artur Gotz - zaproszenie na koncert

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 28 września (piątek) godz. 19.00 na koncert Artura Gotza promujący nowy album Przeboje Wszech Czasów z Kabaretu Starszych Panów.

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Oddziale dla Dorosłych lub rezerwacja pod  nr tel.502-087-037

To trzecia solowa płyta Artura Gotza przygotowana z okazji 60 rocznicy powstania legendarnego Kabaretu.

Teksty Jeremiego Przybory z muzyką Jerzego Wasowskiego  to niekończąca się inspiracja dla kolejnych pokoleń.

Pierwszy program Kabaretu Starszych Panów, którego twórcami byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, został wyemitowany przez telewizję 16 października 1958 roku.
Repertuar Kabaretu był w ciągu minionego półwiecza wielokrotnie opracowywany przez wielu znamienitych artystów i wokalistów, co świadczy o absolutnym mistrzostwie tekstów piosenek i muzyki, będących dla kolejnych pokoleń niekończącą się inspiracją.

Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku.

Na program składają się wielkie szlagiery: Addio pomidory, Jeżeli kochać, Już kąpiesz się nie dla mnie, Ballada z trupem, Kapturek 62, Dziewica Anastazja, Rodzina, Upiorny twist, W czasie deszczu dzieci się nudzą, Piosenka jest dobra na wszystko. Jest to również wyjątkowa okazja do odkrycia na nowo piosenek mniej znanych: Torreador i kastaniety, Sposoby robienia kariery, Wesoły deszczyk, Adziba.
Ten niezwykły koncert z pewnością dostarczy wrażeń i wzruszeń zarówno tym, którzy mają w pamięci występy Kabaretu Starszych Panów, jak i młodszemu pokoleniu.

Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Jego poprzednie płyty, „Obiekt seksualny” i „Mężczyzna prawie idealny”, prezentowane były z wielkim powodzeniem w całej Polsce, także w Europie, USA i Australii. Artysta zagrał ponad 400 koncertów.

Premiera albumu odbyła się w Walentynki 2018, w Poznaniu, w Scenie na Piętrze, a warszawska premiera dwa tygodnie później w Teatrze Studio.
Patronat medialny nad płytą objęło 7 rozgłośni Polskiego Radia (Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, PiK, Rzeszów, Opole), tygodnik „Przegląd”, magazyny „Imperium Kobiet” i „Law Business Quality”, MTV24, Planeta Kobiet.
Oficjalna strona artysty: www.arturgotz.pl

Projekt „Teatr-Kino-Biblioteka:historia jednego budynku” „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.”

Dzisiaj jest: Piątek
16 Listopada 2018