1Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych z Biblioteką. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabaw ruchowych z użyciem chusty  animacyjnej, następnie dzieci próbowały swoich sił pokonując przygotowany przez prowadzących tor przeszkód. Głównym tematem zajęć były doświadczenia i eksperymenty. Aby przeprowadzić proste doświadczenia, nie potrzeba mieć profesjonalnego sprzętu czy odczynników. Wystarczy to, co akurat jest w domu. Podczas zajęć wykorzystaliśmy materiały takie jak: ocet, woda, olej, soda oczyszczona, płyn do naczyń, pieprz, bibuła. Wykonaliśmy doświadczenia: lampa lawa, nadmuchaliśmy balon sodą i octem, uciekające kolory oraz tęczowy talerz.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniałą atmosferę i aktywność podczas ferii zimowych z Biblioteką!