Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

"Chcesz zajść w życiu daleko, zaprzyjaźnij się z biblioteką” Jakub Jedlak

PostHeaderIcon Narodowe Czytanie

Już po raz szósty wraz z Prezydentem RP zapraszamy mieszkańców Przasnysza do Narodowego Czytania najważniejszych dzieł literatury polskiej. W tym roku przypomnimy dzieło Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". Zapraszamy osoby, które chciałyby aktywnie uczestniczyć w Narodowym Czytaniu, w charakterze lektorów.

Zgłoszenia przyjmuje Pani Iwona Robakowska - biblioteka główna, ul. J.Dąbrowskiego 3 tel. 502-087-037 w godzinach 8:00-16:00. Na zgłoszenia czekamy do 27.08.2018.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz "Lalkę" Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc.

źródło: http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie

Dzisiaj jest: Wtorek