Kodowanie na dywanie
Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

PostHeaderIcon Kodowanie na dywanie

Rozpoczął się ostatni tydzień Wakacji z Biblioteką. Dzieci miały okazję dowiedzieć się czym jest programowanie.

Zajęcia rozpoczęła pogadanka na temat czym jest programowanie i w jakim celu używamy go używamy. Dzieciom trudno było uwierzyć, że programowanie spotykamy w codziennym życiu. Dlatego też musieli ułożyć po kolei rysunki przedstawiające czynności wykonywane podczas mycia zębów i parzenia herbaty. Zabawa w "tańce kodańce" udowodniła, że symbole są równie ważne w programowaniu i dzięki nim nie musimy wydawać poleceń. Kolejną ważną rzeczą było rozkodowanie obrazka. Dzieci miały za zadanie zamalować odpowiednie kwadraty, zgodnie z wytycznymi. Na koniec zajęć gra planszowa Cody Robby zaprosiła wszystkich do rywalizacji.

Serdecznie dziękujemy za udział w dzisiejszych zajęciach i zapraszamy jutro!

Dzisiaj jest: Piątek
17 Sierpnia 2018