Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

„Kiedy myślisz - nikt nie czeka - mylisz się! Zawsze czeka Miejska BIBLIOTEKA” Anna Wiechowska-Grzeszczuk

PostHeaderIcon "Bez złości mamy więcej radości"

Emocje towarzyszą nam od zawsze. Na dzisiejszych zajęciach uczestnicy  "Wakacji z Biblioteką" mogli dowiedzieć się jak sobie z nimi radzić.

Okazało się, że pomimo młodego wieku, nasi goście potrafią uporać się zarówno z dobrymi jak i złymi uczuciami.
Pierwszym zadaniem jakie stanęło przed najmłodszymi było stworzenie za  pomocą plasteliny "skojarzeń" ze słowem złość oraz radość. Dzięki temu  mogli rozwinąć umiejętności manualne.
Następnie każdy stworzył swojego "strażnika strachów". Kulminacyjnym  momentem dzisiejszego spotkania było malowanie na kamieniach. Powstały  piękne prace, które każdy mógł zabrać ze sobą do domu. Na zakończenie  wysłuchaliśmy bajki relaksacyjnej pt. "Bez złości mamy więcej radości". Nie zabrakło również zabaw i gier swobodnych, dzięki którym dzieci się świetnie zintegrowały.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom dzisiejszych zajęć!

15 Października 2018
Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi