Kajtek i Przedszkolaki w Filii nr 2
Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

"Z przyjemności, z konieczności, Przasnyszanie przybywajcie! Nasza biblioteka na Was czeka” Jan Chmielewski

PostHeaderIcon Kajtek i Przedszkolaki w Filii nr 2

W ostatnich dniach w obecnej siedzibie gościliśmy Przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Przasnyszu. Z racji, że trwa XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, przygotowaliśmy zajęcia czytelnicze z dość nietypowym bohaterem książki, jakim jest sympatyczny szpak Kajtek.

Na początku zajęć nie mogło zabraknąć oczywiście zwiedzania biblioteki i zapoznania dzieci z zasadami wypożyczania książek. Po przejściu między regałami dzieci wysłuchały przyjemnego opowiadania pt. "Kajtek uważaj" autorstwa Jennifer Berne. Ten przyjazny szpak bardzo przypadł dzieciom do gustu. Po wysłuchaniu, dzieci miały za zadanie pomóc Kajtkowi wydostać się z labiryntu. Nie zabrakło również analizy trudnych słów występujących w bajce oraz dzieleniu ich na sylaby. Jednak dla przedszkolaków, nie sprawiło to żadnej trudności. Dzieci miały również za zadanie dokończyć rysowanie postaci Kajtka. Widać, że kolorowanie sprawia im radość, bo powstałe prace okazały się naprawdę niezwykłe. W podziękowaniu dzieci zaśpiewały nam hymn swojego przedszkola i otrzymaliśmy piękną laurkę, która będzie nam przypominała o tej przemiłej wizycie. Serdecznie dziękujemy grupie  z Miejskiego Przedszkola nr 1 za odwiedziny, wspaniałą pracę i cudowną atmosferę oraz wychowawcy pani Małgorzacie Pszczółkowskiej za współpracę!

Dzisiaj jest: Piątek
17 Sierpnia 2018