Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

”Czytanie jest jak oddychanie, Ja czytam więc czuję, że żyję” Barbara Kawiecka

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Iloną Gołębiewską – relacja

5 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej przasnyskich czytelników odwiedziła  Pani Ilona Gołębiewska. Spotkanie promowało najnowszą książkę tej autorki "Miłość ma twoje imię", której premiera przypada 06.06.2018r. Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy z Wydawnictwem MUZA SA.

W serdecznej atmosferze słuchaliśmy opowieści o dzieciństwie, marzeniach, które udało się zrealizować, rodzinnych stronach, domu, który zajmuje miejsce szczególne w życiu każdego człowieka.

Autorka wiele miejsca w swoich wypowiedziach poświęciła trylogii o starym domu.(„Powrót do starego domu” ,”Tajemnice starego domu’, ”Pamiętniki ze starego domu” ) Nigdy nie jest za późno ,aby budować swoje życie od nowa. Tak jak główna bohaterka  powieści Alicja Pniewska .

W książce pojawia się także wiele tematów trudnych: adopcja dziecka, rozwód, choroba nowotworowa, samotne rodzicielstwo. Wszystkie te wątki zostały zaczerpnięte z życia i pracy zawodowej pisarki, która  na co dzień pracuje jako terapeutka.

Pani Ilona jest osobą systematyczną i uporządkowaną już przed rozpoczęciem pisania w głowie ma pomysł na fabułę powieści, sylwetki bohaterów, wie ile stron i rozdziałów będzie miała jej książka.

Czytelnicy obejrzeli teledysk  promujący książkę „Powrót do starego domu” .

Zapytaliśmy też o najnowszą powieść „Miłość ma twoje imię”, gzie spotykają  się  kobieta z przeszłością i mężczyzna po przejściach czy stworzą udany związek?. Autorka uchyliła nam rąbka tajemnicy zachęcając do przeczytania całości.

Plany literackie przedstawiają się imponująco jeszcze w tym roku wyjdzie kolejna powieść, jest pomysł na kolejną trylogię  i jeszcze następna książkę.

Po spotkaniu czytelnicy  mogli nabyć książki i otrzymać  autograf od Pani Ilony.

Dziękujemy za wspaniałe pełne emocji literackie popołudnie.

Wakacje z biblioteką

20 Czerwca 2018