Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

PostHeaderIcon Noc i Dzień z biblioteką

Drodzy Czytelnicy serdecznie zapraszamy Was na  Noc  i Dzień z biblioteką .

W piątek 15 czerwca akcja , happening „PrzeprowadźMY bibliotekę”  zaczynamy o godz.18.30 przy dźwiękach muzyki, wspólnie utworzymy łańcuch czytelników, miłośników książek, i symbolicznie zainaugurujemy przenosiny do nowej siedziby. Metodą z „rąk do rąk  - podaj książkę” 100 pierwszych książek powędruje na swe nowe miejsce.

Za pomoc podziękujemy Wam zapraszając o godz. 19.00 na seans filmowy - obejrzymy polski film fabularny „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego z 2017 roku. W rolach głównych wystąpili m.in. Jakub Gierszał, Arkadiusz Jakubik, Kamila Kamińska, Anna Próchniak i Adam Woronowicz.

Dzieciaki też nie będą się nudzić będzie kodowane na dywanie - ożywianie bohaterów kreskówek i wiele innych atrakcji.

Zakończenie wydarzenia godz. 21.00

W sobotę 16 czerwca zapraszamy o godz.9.00 na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz 2018. W tym roku ruszamy szlakiem Św. Stanisława Kostki Przasnysz – Rostkowo – Księstwo (około 18 km).

Jak zawsze odwiedzimy wszystkie biblioteki w mieście  następnie ścieżką rowerową wyruszymy do miejsca urodzin  św. Stanisława -  Rostkowa ,a dalej Stajnia Księstwo. Tam na uczestników rajdu czekają gry, zabawy, quizy  - zdrowa konkurencja sportowa.

Planowane zakończenie rajdu ok.godz.15.00

Szczegółowe informacje i  zapisy na każde z wydarzeń do 11 czerwca w czytelni biblioteki głównej lub  tel.29 756 49 50. Udział we wszystkich wydarzeniach jest BEZPŁATNY.

Zapraszamy i małych (pod opieką dorosłych) i dużych -  nie może Was zabraknąć !!!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Wakacje z biblioteką

20 Czerwca 2018