Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek w Filii nr 2

W ramach Tygodnia Bibliotek Filię nr 2 odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Kraina Gumisiów". Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z pracą bibliotekarza oraz zasadami wypożyczania książek. Z okazji święta Bibliotek przygotowaliśmy dla dzieci warsztaty z programowania w aplikacji SCRATCH JUNIOR.

Przed przystąpieniem do zadań praktycznych powiedzieliśmy sobie czym jest programowanie? Co możemy programować? Jakich poleceń należy użyć by zaprogramować? Zdobyte wiadomości pozwoliły na udział w zabawie, w której dzieci miały za zadanie przeprowadzić astronautę po kosmosie tak aby dotarł bezpiecznie na ziemię. Następnie dzieci przystąpiły do tworzenia krótkich animacji w aplikacji Scratch Junior. Dzieci z radością tworzyły własne projekty, wykazały się ogromną kreatywnością a radości nie było końca. Na koniec zajęć dzieci z przyjemnością obejrzały nowości wydawnicze i z wielkim żalem opuściły bibliotekę udając się do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy grupie "Geniusze" za wspaniałą atmosferę oraz wychowawcom grupy za współpracę!

Wakacje z biblioteką

23 Lipca 2018