Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

PostHeaderIcon Włoskie szpilki

Podczas majowego spotkania Dyskusyjnego Klubu  Książki nasze serca skradła Magdalena Tulli autorka  Włoskich szpilek”- zbioru opowiadań, z  doskonale skonstruowanymi miniaturami, które tworzą całość, ale można je czytać osobno.

Z każdej kartki tej książki  wyłania się tęsknota za akceptacją, za uczuciem, odrobiną uwagi, które otwierają się na historię o wpływie przeszłości na drugiego człowieka. Osobistej i zbiorowej.

Aby żyć, matka musiała odgrodzić się od swojej przeszłości. aby żyć, córka musiała się zmierzyć z przeszłością matki.

W tej autobiograficznej gawędzie Magdalena Tulli wystawia nas na przejmującą próbę. Jej książka to smutny dowód na brak miłości rodzicielskiej, samotnego dzieciństwa i gehenny dorastania. To wreszcie opowieść o kolejnym pokoleniu powojennym wciąż dotkliwie naznaczonym przez wojnę.

Książka niełatwa, napisana pięknym stylem, wyrazistym, często lirycznym. Napisana tak, że pozostaje bardzo głęboko w pamięci i w sercu.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 7 czerwca(czwartek)godz.18.30

Przedmiotem dyskusji będzie książka