Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu


„Czytać książki wielka chluba, wszystko w życiu mi(ci) się uda” Zuzanna Kawiecka

PostHeaderIcon Warsztaty z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Filii nr 2

Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt dla Polaków. Z tej okazji przygotowaliśmy warsztaty dla dzieci z klasy 3 b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu. Jakie są symbole narodowe? Jakie są słowa Mazurka Dąbrowskiego? Kto jest autorem hymnu? Jakie są najważniejsze zabytki w Warszawie - na te i inne pytania uczniowie mieli za zadanie znaleźć odpowiedź podczas dzisiejszych zajęć.

Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy: "Białe orły", "Muzycy", "Turyści" i "Historycy", z których każda miała do rozwiązania 3 zadania polegające na m.in. ułożeniu tekstu hymnu narodowego, wskazanie na mapie najważniejszych miast w Polsce, opisanie godła Polski oraz rozwiązanie krzyżówek. Pracując w zespole uczniowie mieli okazję wykazać się współpracą a także dobrą organizacją pracy. Z wielką rywalizacją ale także zaangażowaniem i aktywnością przystąpili do działania. Miłą niespodzianką okazało się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci wykazały się znajomością historii Polski, geografii a nawet muzyki. Elementem końcowym zajęć było wykonanie kotylionów, które dzieci z dumą założą  3 maja, by wspólnie uczestniczyć w miejskich obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji.

Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 3b za współpracę i przemiłą atmosferę podczas zajęć, oraz wychowawczyni - Pani Agnieszce Gadomskiej.

 
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Wtorek
25 Września 2018
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek,
Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas,
Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus,
Świętopełk, Wincenty, Władysław,
Władysława, Włodzisław

Do końca roku zostało 98 dni.
Zodiak: Waga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama