Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

”Tu nauczysz się, pobawisz, tu jest miejsce dla twych marzeń” Irena Wiechowska

PostHeaderIcon Gala Konkursu Wolontariusz Roku 2017

24  kwietnia 2018r. w Muzeum Historycznym odbyła się doroczna Gala Konkursu „Wolontariusz Roku” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Przasnysza. Mottem przewodnim tego wydarzenia były słowa Papieża Franciszka: „Problem polega na tym, żeby wybrać właściwą drogę życia”.

Miło nam poinformować ,że nagrodzeni zostali wolontariusze pracujący  w Miejskiej Bibliotece Publicznej:

Pani Joanna Tadrzak , która bardzo aktywnie pomagała w pracach bibliotecznych związanych z gromadzeniem i opracowaniem zbiorów w bibliotece głównej.

Brała udział w kodowaniu oraz czynnościach związanych z oznakowaniem książek.

Pani Joanna wykonywała powierzone zadania bardzo sumiennie i z dużym zaangażowaniem. Wykazała się starannością, systematycznością i dużym zdyscyplinowaniem oraz kulturą osobistą

Ewelina Achcińska w 2017r.pracowała jako wolontariuszka w Filii nr 2. Aktywnie uczestniczyła w życiu placówki. Jest otwartą, empatyczną, pracowitą oraz rzetelną wolontariuszką. Chętnie pomagała w pracach bibliotecznych jak również wykazywała się kreatywnością i zaangażowaniem podczas wykonywanej pracy. Jest uprzejma w stosunku do pracowników oraz z szacunkiem i sympatią odnosi się do czytelników i dzieci.

Julia Mańkowska uczennica pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Już od dwóch lat zaangażowana jest w pracę wolontariuszki Miejskiej Biblioteki  Publicznej Filii nr 1 w Przasnyszu, na rzecz pracy w Punkcie Bibliotecznym w Szpitalu im. Wojciech Oczko w Przasnyszu.

Jej zadaniem jest roznoszenie książek na oddziały osobom chorym, które mają problem z dotarciem do biblioteki .Jest osobą wrażliwą na potrzeby drugiego człowieku , serdeczną ,  ciepłą i uprzejmą.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

Podziękowania kierujemy również do pozostałych naszych wspaniałych wolontariuszy, którzy  zaczęli swoją przygodę z wolontariatem w tym roku: Weroniki Dudek, Patrycji Mórawskiej, Klaudii Piotrak , Iwony Silskiej ,Oliwii Smolińskiej ,Klaudii Mikołajczyk, Weroniki Długosz, Aleksandry Wolskiej, Julii Chmielińskiej, Wiktorii Soliwodzkiej , Mileny Pykały, Eweliny Sobiesiak, Patrycji Chachulskiej, Magdaleny Truszkowskiej, Klaudii Kuklińskiej, Darii Urban, Jakuba Tyrki,

Wakacje z biblioteką

23 Lipca 2018