Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

„MBP w Przasnyszu - róg obfitości klasyki i nowości” Joanna Rupacz

PostHeaderIcon Teatrzyk Kamishibai w bibliotece głównej

W bibliotece głównej było dzisiaj gwarno i wesoło. Odwiedziła nas grupa przedszkolaków z Przedszkola Akademia Sukcesu "Wonderland". Dzieciaki miały okazję poznać teatrzyk Kamishibai. Jest to wywodząca się z Japonii technika opowiadania i głośnego czytania, gdzie z drewnianej skrzyneczki dzieci oglądają ilustracje i słuchają tekstu bajki.

Przedszkolaki wysłuchały historii zagubionego pieska "Szukając Marudka" opowiedzianej tą japońską techniką, odgadywały zagadki, uczestniczyły we wspólnej zabawie. Zajęcia przygotowały uczennice Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu: Natalia Długokęcka i Paulina Sobieraj pod kierunkiem Pana Michała Mocka nauczyciela - bibliotekarza. Przedszkolaki obejrzały też wystawę Biblioteki Publicznej z Morąga Książka żyje... Naprawdę, która bardzo się im podobała. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy na kolejne spotkanie.

Wakacje z biblioteką

23 Lipca 2018