Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

”Tu nauczysz się, pobawisz, tu jest miejsce dla twych marzeń” Irena Wiechowska

PostHeaderIcon Książka żyje...Naprawdę! - wycieczka uczniów SP Nr 1

Ciąg dalszy naszych baśniowych spotkań. W piątek 20 kwietnia gościliśmy u siebie uczniów kl. II b ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi.

Rozmawialiśmy o baśni, jej cechach  charakterystycznych,  o walce dobra ze złem a także o autorach najpopularniejszych baśni :braciach Grimm, Hansie Christianie Andersenie czy Charles'a Perrault

Dzieciaki pięknie czytały i rozwiązywały  zagadki literackie. Kolejnym punktem spotkania były baśniowe kalambury uczniowie świetnie poradzili sobie  z odgrywaniem scenek  rodzajowych, każde hasło nawet to najtrudniejsze odgadywali w błyskawicznie widać, że świat baśni znają bardzo dobrze.

Punktem kulminacyjnym było obejrzenie wystawy fotografii Biblioteki Publicznej z Morąga "Książka żyje...Naprawdę!, która zrobiła na dzieciach duże wrażenie.

Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie ze swoim ulubionym bohaterem literackim.

Wakacje z biblioteką

23 Lipca 2018