Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

PostHeaderIcon Dookoła jajka...

Dziś odbyło się drugie spotkanie z dziećmi z Naszej Szkoły w ramach cyklu zajęć "Bajkowa Biblioteka" . Tematem naszych zajęć było jajko jako symbol nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Dzieci na podstawie ilustracji poznały tradycyjne potrawy świąteczne oraz zwyczaje wielkanocne.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w eksperymentach kulinarnych. Dzieci przy pomocy opiekunów wykonały wiosenną sałatkę, dzięki czemu miały możliwość pobudzenia wszystkich zmysłów (smaku, dotyku, węchu). Na koniec dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. "Jajko". Dziękujemy paniom Luizie Dawidziuk i Anecie Dobrzyńskiej z Biblioteki Pedagogicznej w Przasnyszu za wspaniałe zajęcia.

Wakacje z biblioteką

23 Lipca 2018