Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

"Z przyjemności, z konieczności, Przasnyszanie przybywajcie! Nasza biblioteka na Was czeka” Jan Chmielewski

PostHeaderIcon Książka elektroniczna

Trwa Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej (4 - 10 marca)

Zapraszamy uczniów, studentów , nauczycieli  oraz wszystkich zainteresowanych do skorzystania  z dwóch nowych bezpłatnych usług, które ułatwią dostęp  online do wielu publikacji  i czasopism naukowych.

Pierwsza z nich Academica -  to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna, za pośrednictwem której w nasze bibliotece można uzyskać bezpłatny dostęp do tysięcy elektronicznych wersji książek i czasopism naukowych w wielu językach., które mogą trafić do szerszego niż do tej pory grona czytelników.

Druga propozycja to Ibuk libra – platforma książek elektronicznych dająca dostęp do jednego z największy zbiorów elektronicznych publikacji renomowanych polskich wydawnictw. Kody dostępu na 2018r. do odbioru w bibliotece.

Zapraszamy także do wypożyczania e booków, których zbiory wzbogacamy corocznie nowymi, ciekawymi tytułami .

Oferujemy również (dla zainteresowanych) warsztaty z obsługi czytnika e booków. To wygodny sposób korzystania z literatury w formie elektronicznej (możliwość powiększania, podświetlania czcionki), a jednocześnie bogaty wybór książek w jednym miejscu i technologia przyjazna ekologii.

Biblioteka posiada 3 czytniki, które już wkrótce będzie można wypożyczać w bibliotece głównej.

Wakacje z biblioteką

20 Czerwca 2018