Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

PostHeaderIcon Jak radzimy sobie z emocjami - warsztaty terapeutyczne

Złość dopada każdego, czy to dorosłą osobę czy dziecko. Dzisiejsze warsztaty w Filii nr 2 miały na celu przybliżenie dzieciom, że złość w naszym codziennym życiu nie jest potrzebna i istnieją fajne sposoby na radzenie sobie z tą emocją.

Pogadanka na temat złości rozpoczęła dzisiejsze warsztaty. Mówiliśmy o tym jak dorośli reagują na złość i w jaki sposób dzieci pokazują swoje negatywne emocje. Stworzenie figurek z plasteliny charakteryzujących złość było jednym z wielu zadań dzisiejszego dnia. Kolejnym elementem zajęć było poruszenie tematu tolerancji wobec innych. Dzieci (nawet 6 letnie!) doskonale wiedziały na czym polega tolerancja, jak należy dbać o najbliższych oraz że nasze słowa powiedziane w złości ranią każdego. Punktem kulminacyjnym dzisiejszego dnia było stworzenie plakatu metodą kolażu. Uczestnicy starannie dobierali wycinki z gazet, by pokazać, że szkoda czasu w naszym życiu na złość. Są dużo fajniejsze uczucia takie jak miłość, przyjaźń, radość, o które należy dbać i pielęgnować.

To już ostatni dzień Ferii w Filii nr 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i świetną zabawę! Od poniedziałku zapraszamy do Filii nr 1 (osiedle Orlika) na równie wspaniałe zajęcia.

Wakacje z biblioteką

23 Lipca 2018