1Dnia 24.06.2021 w czwartkowe przedpołudnie Miejską Bibliotekę odwiedziła klasa II C wraz z wychowawczynią   Panią Małgorzatą Perzanowską. Spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania naszej Biblioteki. Dzieci zobaczyły Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Oddział dla Dorosłych oraz Pokój Opracowani Zbiorów. Następnie w Kąciku dla dzieci dowiedziały się jak zostać naszym czytelnikiem.

Czym są emocje? Jak je wyrażać i jak sobie z nimi radzić? Dlaczego wyrażanie emocji jest bardzo ważne? Z tymi trudnymi zagadnieniami zmierzyli się drugoklasiści. Pomocny w zrozumieniu tego tematu okazał się wiersz D. Gellner ,, Zły humorek’’. Dzieci opowiadały w jaki sposób uzewnętrzniają swoją złość i w jaki sposób ją rozładowują. Na zakończenie każdy  wykonał papierową koronę, którą pokolorował  i wypisywał na niej  swoje pozytywne cechy.

Dziękujemy  wychowawczyni  oraz klasie II za odwiedziny  oraz aktywne uczestnictwo w zajęciach. Dzieciom życzymy udanych wakacji.