Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

PostHeaderIcon Zajęcia z katalogiem on-line w Filii nr 2

Dzisiaj Filię nr 2 odwiedziła klasa 4e ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu. Czym jest katalog, jak się nim posługujemy oraz w jaki sposób możemy wyszukać książki? - tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie uczestnicząc w warsztatach korzystania z katalogu on-line.

Klasa odwiedziła bibliotekę, w celu zdobycia wiedzy na temat książek oraz sposobu ich wyszukiwania. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem, sposobem wypożyczania książek oraz ćwiczyli wyszukiwanie książek w katalogu on-line. Katalog działa we wszystkich trzech oddziałach biblioteki. Uczniowie wyszukiwali książki o II wojnie światowej w Bibliotece Głównej oraz lektury w Filii nr 2. Dowiedzieli się czym jest katalog dzięki praktycznym ćwiczeniom. Dzieci zapowiedziały, że z chęcią wrócą do nas by oficjalnie stać się użytkownikami biblioteki.

Dziękujemy klasie 4e za fantastyczną atmosferę i aktywność w zajęciach oraz wychowawcy panu Grzegorzowi Kościugowi za wspaniałą współpracę

Dzisiaj jest: Wtorek
22 Maja 2018