Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

„Czytać książki wielka chluba, wszystko w życiu mi(ci) się uda” Zuzanna Kawiecka

PostHeaderIcon E-czytniki w naszej bibliotece

W czytelni Biblioteki głównej spotkały się osoby, które są zainteresowane nową formą książki: e-bookiem zapisanym na czytniku. To wygodny sposób korzystania z literatury w formie elektronicznej (możliwość powiększania, podświetlania czcionki), a jednocześnie bogaty wybór książek w jednym miejscu i technologia przyjazna ekologii.

E-booki są bliskie książce tradycyjnej, działają na e-papierze, dzięki któremu ekran czytnika wygląda, jak strona papierowej książki. Technologia e-papieru sprawia, że mogą być używane w pełnym słońcu, nie męczą wzroku i zapewniają komfort czytania, a długi czas pracy baterii sprawia, że z powodzeniem nadają się do wielogodzinnej lektury.

Uczestniczki spotkania poznały wady i zalety korzystania z e czytników, a także zasady ich obsługi.

Warsztaty poprowadzili: Piotr Grabowski i Piotr Dąbrowski (MBP)

Biblioteka posiada 3 czytniki, które już wkrótce będzie można wypożyczać w bibliotece głównej.

Projekt "Nakręceni na historie" realizowany we współpracy z Fundacją SCALAM.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Października 2018