Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

PostHeaderIcon Nowa siedziba biblioteki - prace budowlane

Trwają prace budowlane związane z realizacją inwestycji przy ul. J. Dąbrowskiego 3 (dawne kino Światowid), w której znajdzie swoje miejsce nowa siedziba  biblioteki.

W budynku zaplanowano oddział dla dzieci i młodzieży oraz czytelnię z wypożyczalnią dla dorosłych. Oprócz prac budowlanych, projekt zakłada zakup wyposażenia - estetycznego, ergonomicznego uwzględniającego potrzeby poszczególnych grup wiekowych. Biblioteka będzie całkowicie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – winda, dostosowane toalety.

Na realizację zadania Biblioteka pozyskała unijne wsparcie w kwocie 2,1 mln zł w ramach konkursu z Działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Wykonawca inwestycji - Zakład Budowlany s.c. Daniel i Józef Boćkowscy.

Planowane zakończenie projektu: 30.06.2018r.

Dzisiaj jest: Piątek
16 Listopada 2018