Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

PostHeaderIcon Jesienne zajęcia w Filii nr 2

Nadeszła jesień a wraz z nią rozpoczęły się warsztaty dla dzieci w Filii nr 2. Dziś Gościliśmy przedszkolaki z oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu.

Dzieci po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę a zatem zapoznały się z regulaminem i zasadami wypożyczalni. Dowiedziały się w jaki sposób są udostępniane książki, jak się zachowujemy w czytelni oraz jakie książki są w bibliotece. Przeprowadzone zajęcia dotyczyły oczywiście jesieni. Uważne słuchanie wiersza Jana Brzechwy pt. "Jeż" wprowadziło dzieci w tematykę zajęć. Z łatwością odpowiadały na pytania dotyczące bohatera bajeczki, były bardzo aktywne i chętnie brały udział w zabawach. Z zainteresowaniem przystąpiły do dalszej części zajęć. Stworzenie kolażu z różnych typów liści okazało się wspaniałą zabawą, przy której przedszkolaki chętnie śpiewały piosenki. Atmosfera była przyjazna, pomimo ponurej pogody było wesoło. Na koniec dzieci chętnie oglądały książeczki i zapowiedziały, że zostaną naszymi czytelnikami!

Dziękujemy wszystkim dzieciom za uczestnictwo w zajęciach oraz Paniom Ewie Targońskiej i Katarzynie Sitarskiej - opiekunkom grupy za zaangażowanie i współpracę.

"Nakręceni na historie"

Dzisiaj jest: Niedziela