Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

”Niezbędna dla człowieka jest nasza Miejska Biblioteka” Zuzanna Grzeszczuk

PostHeaderIcon Warsztaty collage'owo komiksowo

Dziś w Miejskiej Bibliotece gościliśmy Panią Agnieszkę Żelewską - ilustratorkę książek dla dzieci, podręczników szkolnych i czasopism, takich jak: "Świerszczyk" czy "Dziecko". Pani Agnieszka poprowadziła warsztaty na temat tworzenia komiksów.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 dowiedziały się jakie są techniki ilustratorskie, jak się tworzy komiks oraz w jaki sposób można go przedstawić. Razem z Panią Agnieszką uczniowie wykonali niesamowite, wyimaginowane postaci bohaterów bajek metodą kolażu. Dzieci z ogromną radością, dobrym humorem i kreatywnością podeszły do zabawy.

Kolejnym i najważniejszym punktem warsztatów było indywidualne stworzenie własnego komiksu. Uczestnicy warsztatów dali się ponieść fantazji, dzięki czemu powstało mnóstwo fantastycznych, ciekawych prac. Kreatywności i pomysłowości nie brakowało nikomu. Dzieci poprzez jedną z ulubionych czynności jaką jest rysowanie, stworzyły cudowne komiksy o różnej tematyce. Na koniec warsztatów otrzymały prezent w postaci czasopisma dla dzieci "Świerszczyk".

Dziękujemy Pani Agnieszce Żelewskiej za wspaniale przeprowadzone warsztaty, Pani Ewie Wyrzykowskiej - wychowawcy klasy 3f oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 za twórczą obecność a Urzędowi Miasta za użyczenie sali konferencyjnej, w której odbyły się zajęcia.

Koordynatorka wydarzenia: Magdalena Obojska (MBP)

Projekt "Nakręceni na historie" realizowany we współpracy z Fundacją SCALAM.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"Nakręceni na historie"

23 Października 2017