Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu


„Kiedy myślisz - nikt nie czeka - mylisz się! Zawsze czeka Miejska BIBLIOTEKA” Anna Wiechowska-Grzeszczuk

PostHeaderIcon ACADEMICA - STARTujemy

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnej Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA, do której przystąpiła Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

Setki tysięcy współczesnych publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy: artykułów, monografii, podręczników i skryptów.

Nieograniczony dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim lub udostępnionych w modelu Open Acces, możliwość rezerwacji publikacji chronionej prawem autorskim.

Academica rejestruje publikacje w różnych językach: polskim, angielskim, jidysz, niemieckim, francuskim, rosyjskim, łacińskim, ukraińskim, włoskim, czeskim, litewskim, słowackim, hiszpańskim i wielu innych.

Zasób publikacji dostępnych w systemie powiększa się każdego dnia.

Terminal systemu Academica dostępny jest w Czytelni Biblioteki Głównej ul. Jana Kilińskiego 2

(parter Urzędu Miasta)

Projekt realizowany przez Bibliotekę Narodową powstał pod auspicjami  Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

 

Ogólne zasady korzystania z systemu Academica w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu:

 

1. Dostęp do systemu Academica możliwy jest wyłącznie na wydzielonym terminalu w Czytelni Głównej ul. Jana Kilińskiego 2

2. Z systemu Academica korzystać mogą użytkownicy zarejestrowani w tym systemie – bezpłatnej rejestracji czytelników dokonują bibliotekarze w Czytelni Głównej.

3. Rejestracja użytkownika w systemie Academica  wiąże się ze złożeniem w Czytelni Głównej podpisanego oświadczenia, którego wzór znajduje się w załączeniu.

4. Po złożeniu oświadczenia i zarejestrowaniu użytkownika w systemie, czytelnik otrzymuje indywidualne dane dostępowe do systemu. Przy ich pomocy może logować się do systemu Academica na wydzielonym terminalu w Czytelni Głównej, a także dokonywać na domowym komputerze rezerwacji wybranych publikacji w systemie,

[rezerwacja to zgłoszenie przez użytkownika chęci otrzymania dostępu do konkretnych publikacji, w wybrane godziny, we wskazane dni na terminalu bibliotecznym].

5. Publikacja naukowa chroniona prawem autorskim może być udostępniona użytkownikowi, jeżeli nie jest w tym czasie udostępniona lub zarezerwowana przez innego czytelnika. W momencie zakończenia korzystania z publikacji naukowej na terminalu, staje się ona dostępna dla pozostałych użytkowników.

6. Rezerwacji publikacji możne dokonywać czytelnik lub bibliotekarz poprzez formularz rezerwacyjny dostępny na stronie academica.edu.pl na wybrane terminy, na najbliższe 14 dni. Zarezerwować można maksymalnie 10 publikacji na 3 dowolnie wybrane dni, w godzinach pracy biblioteki. Jednocześnie korzystać można z 5 publikacji.

7. Na terminalu, na którym udostępniane są publikacje naukowe, nie ma możliwości pobierania i drukowania przeglądanych materiałów.

 

Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w Regulaminie użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica [do pobrania poniżej].

Uwaga: Przeglądanie katalogu publikacji dostępnych w systemie Academica, wyświetlanie opisów bibliograficznych dokumentów, sprawdzanie dostępności materiałów oraz czytanie tekstów publikacji, które nie podlegają już ochronie prawnej, dostępne jest na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu, bez konieczności rejestracji, pod adresem academica.edu.pl

Składanie rezerwacji (po wcześniejszej rejestracji w systemie Academica w Czytelni MBP w Przasnyszu) wymaga zalogowania w portalu academica.edu.pl

Logowanie odbywa się przy pomocy przydzielonego czytelnikowi loginu oraz hasła. Przed logowaniem na stronie portalu należy wybrać z listy bibliotek –Miejską Bibliotekę Publiczną w Przasnyszu.

 

Regulamin cyfrowej wypożyczalni

Regulaminu użytkownika

Oświadczenie użytkownika

 
Reklama
Wakacje z biblioteką
Reklama

Dzisiaj jest: Poniedziałek
23 Lipca 2018
Dzień Włóczykija
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało 162 dni.
Zodiak: Lew
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama